Reklama

Reklama

RMF24: Skandal w Komendzie Głównej Policji. Oficer CBŚ chciał wyłudzić pieniądze

300 tysięcy złotych w zamian za zatuszowanie sprawy fikcyjnej stłuczki chciał wyłudzić wysoki rangą oficer Centralnego Biura Śledczego - ustalił nieoficjalnie reporter radia RMF FM Roman Osica. Adam Z. został już aresztowany na trzy miesiące. Zarzuty w śledztwie usłyszał także były policjant Adam T., który z nim współpracował. On także trafił do aresztu.

Według ustaleń prokuratury, emerytowany policjant Adam T. namówił pewnego mężczyznę do sfingowania stłuczki, by w ten sposób wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Wcześniej ustalił jednak ze swoim znajomym, szefem sekcji realizacyjnej CBŚ, że ten nagra "ukartowaną" kolizję.

Reklama

Później wspólnie zaczęli szantażować mężczyznę, że toczy się wobec niego śledztwo. Zaproponowali też, że mogą mu pomóc zatuszować sprawę. Funkcjonariusz elitarnej jednostki policji nawet zaprosił ofiarę do Komendy Głównej Policji, gdzie miał przedstawiać mu fikcyjną kartotekę jego sprawy i grozić, że ma zostać zatrzymany.

W zamian za zatuszowanie sprawy policjanci zażądali 300 tysięcy złotych. Mężczyzna jednak się na to nie zgodził i zawiadomił prokuraturę. Obaj szantażyści usłyszeli zarzuty oszustwa i powoływania się na wpływy. - Zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące - potwierdziła Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Roman Osica


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama