Reklama

Reklama

RMF24: Rząd spęcznieje od pełnomocników Ewy Kopacz

W miejsce odwołanych w ostaniach dniach wiceministrów Ewa Kopacz wprowadzi do resortów: zdrowia, edukacji, skarbu i infrastruktury - pełnomocników ds. realizacji obietnic z expose - dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Wszędzie te stanowiska obejmą posłanki Platformy Obywatelskiej. Te zmiany to efekt przeglądu resortów.

Kobiety, które wejdą do rządu, są posłankami. Nie mogłyby dostać nowych rządowych stanowisk bez funkcji pełnomocnika. Poseł może pełnić funkcję ministra lub sekretarza stanu, a więc w tych resortach, gdzie są już osoby na stanowiskach sekretarzy, pojawią się pełnomocnicy Ewy Kopacz.

Reklama

W resorcie zdrowia pojawi się obecna wiceszefowa sejmowej komisji zdrowia Beata Małecka-Libera - będzie pełnomocnikiem ds. zdrowia publicznego. W ministerstwie edukacji, jako pełnomocnik ds. bezpieczeństwa w szkołach, pojawi się Urszula Augustyn. Elżbieta Pierzchała ma się z kolei zająć w ministerstwie infrastruktury wydawaniem fundusz na kolei. 

Ważą się jeszcze losy Krystyny Skowrońskiej - wiceszefowej komisji finansów. Wszystko na to wskazuje, że pojawi się jako pełnomocnik w resorcie skarbu. 

Mariusz Piekarski

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama