Reklama

Reklama

RMF24: Porywacz Mai złożył wyjaśnienia

Jest wniosek o przedłużenie aresztu dla porywacza dziewczynki spod Szczecina. Prokurator chce zatrzymać Adriana M. w areszcie na 3 miesiące - dowiedziała się nasza reporterka Aneta Łuczkowska. Natomiast w przyszłym tygodniu przed sądem o porwaniu opowie 10-letnia Maja.

Przynajmniej do momentu przesłuchania dziewczynki wyjaśnienia, jakie wczoraj śledczym składał jej porywacz będą tajne.

Reklama

Jak się dowiedziała reporterka RMF FM, prokurator po pierwszym przesłuchaniu Adriana M. nie zdecydował się wysłać go na obserwację psychiatryczną.

Do brytyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości został wysłany wniosek o przesłanie dokumentacji dotyczącej porwania w ubiegłym roku 9-letniej dziewczynki, którego dokonał  Adrian M. Za to uprowadzenie dziecka mężczyzna został w Wielkiej Brytanii skazany na więzienie. Kary nie odbył. Teraz polska prokuratura chce dowiedzieć się od Brytyjczyków - dlaczego.  

31-latek został przekazany wczoraj w Kołbaskowie stronie polskiej przez funkcjonariuszy niemieckiej policji.

Mężczyźnie wcześniej polski prokurator postawił zarzuty uprowadzenia, spowodowania obrażeń ciała i pozbawienia wolności dziewczynki z podszczecińskiego Wołczkowa. Adrianowi M. grozi do pięciu lat więzienia.

Wczoraj, już w Polsce, mężczyzna przez trzy godziny był przesłuchiwany. Złożył obszerne wyjaśnienia - powiedział prokurator Jacek Powalski z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dziś policjanci z zachodniopomorskiej policji odbiorą od niemieckich funkcjonariuszy dowody rzeczowe zabezpieczone w sprawie; chodzi m.in. o samochód, którym podróżował podczas porwania mężczyzna.

Do uprowadzenia Mai doszło w ubiegłym tygodniu, gdy dziewczynka wracała do domu po szkole. Podejrzany wywiózł ją do Niemiec, gdzie następnego dnia został zatrzymany przez tamtejszą policję i osadzony w zakładzie karnym w Buetzow pod Rostockiem, około 250 km od miejsca porwania.

Podczas poszukiwań dziewczynki po raz pierwszy w Polsce uruchomiono system Child Alert, stosowany w szczególnych i skomplikowanych przypadkach zaginięcia dzieci.

(j.)

Aneta Łuczkowska

Dowiedz się więcej na temat: porwanie Mai

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje