Reklama

Reklama

RMF24: Miś wiecznie żywy, czyli pięciolatka Tuska za nami

Dziś mija dokładnie 5 lat od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. To okazja, by przyjrzeć się różnicy między tym co jest, a tym, co może jeszcze niektórzy pamiętają - miało być. Do Polski wrócił więc niezapomniany symbol snów o potędze naszego kraju, a jednocześnie uosobienie jego nonsensów - Miś. Pomóżcie mu pokazać, jak wygląda Polska i wszystkie jej współczesne absurdy.

To Miś opowiadający o stanie żywotnych interesów społeczeństwa. Otwórzmy nim oczy niedowiarkom. Nie pytajcie, po co jest ten Miś. Jeśli ktoś pamięta oryginał - wie, że nikt nie wie po co. I dlatego nie trzeba się obawiać, że ktoś zapyta. Jeśli jednak zapyta odpowiemy cytatem: potrzebny jest...

Miś będzie dziś pokazywał to, co w naszym życiu najtrwalsze: prowizorki, niekonsekwencje, obietnice bez pokrycia, chodzenie z tragarzami i puree z dżemem.

Absurdy autostrad znikąd donikąd, nieobowiązkowo-obowiązkową szkołę dla 6-latków, podnoszenie podatków po zapowiedzi, że rosnąć nie będą, stadion-kabriolet, podwodne metro - co tylko przypomina Wam czasy, kiedy Miś był rzeczywistością parówkowych skrytożerców i niedogotowanej gryczanej podawanej w talerzu przyśrubowanym do stołu.

Zaproście Misia, żeby pokazać, że wciąż ma swoje miejsce w naszym życiu. Pokażcie miejsca, gdzie najlepiej widać "osiągnięcia" ostatniej pięciolatki. W końcu komu innemu mielibyśmy je pokazywać, skoro to Miś na miarę naszych możliwości.

Reklama

Różnice między planem, a jego wykonaniem zawsze są. Wskażcie Misiowi, gdzie widać je najwyraźniej. I niech to nie będzie nasze ostatnie słowo!

Może odklei mu się oczko.

Temu misiu.

Dowiedz się więcej na temat: Wiecznie żywy | 'Miś'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne