Reklama

Reklama

RMF24: 500 zł na dziecko. Wkrótce pierwsze wypłaty

Od piątku rodzice mogą składać wnioski o 500 złotych na dziecko. Gminni urzędnicy będą teraz analizować te wnioski, sprawdzać i zatwierdzać. Oznacza to, że w nadchodzącym tygodniu powinny ruszyć pierwsze wypłaty.

To kiedy dokładniej rodzice dostaną pieniądze zależy od sprawności naszych lokalnych urzędów. W tym roku do wypłacenia, w ramach programu 500 plus, jest aż 17 miliardów złotych. Żeby gotówki nie zabrakło, rząd musi znaleźć dodatkowe pieniądze i chce to zrobić głównie uszczelnieniem systemu podatkowego.

Program Rodzina 500 plus ruszył w piątek. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia.

W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają świadczenia na 3,7 mln dzieci.

Reklama

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska poinformowała, że do soboty do godzin porannych w całym kraju zostało złożonych 110 tysięcy wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus. Zachęcała rodziców, aby szukać informacji na temat programu na stronach internetowych ministerstw: cyfryzacji i pracy.

Krzysztof Berenda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama