Reklama

Reklama

RMF: Wypadek samolotu na Śląsku. Nie żyje pilot

Stylizowany na zabytkowy samolot z okresu II wojny światowej rozbił się w piątek przed południem w lesie w miejscowości Napoleon w powiecie kłobuckim (woj. śląskie). Pilot maszyny zginął na miejscu - wynika z informacji straży pożarnej.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku mł. bryg. Mariusz Gosławski, samolot pochodził ze znajdującego się w miejscowości Napoleon prywatnego Muzeum 303, poświęconego polskiemu lotnictwu.

Reklama

Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Z przekazanej strażakom relacji świadków wynika, że maszyna krążyła nad lasem, obniżając lot, po czym uderzyła o ziemię. Pilot zginął na miejscu. Strażacy zabezpieczyli wrak, by nie doszło do pożaru.

Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w miejscowości Napoleon koło Kłobucka jest poświęcone polskiemu lotnictwu od początków awiacji po czasy współczesne, ze szczególnym naciskiem na okres II Wojny Światowej i bitwy o Anglię. Wystawa obejmuje mundury, kombinezony, kurtki lotnicze, elementy wyposażenia, dokumentację bojową, zdjęcia, odznaczenia, rzeczy osobiste pilotów i inne pamiątki.

Jako pierwsza informację o wypadku podała rozgłośnia RMF FM. Według radia, rozbiła się maszyna stylizowana na brytyjski myśliwiec Spitfire z okresu II wojny światowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy