Reklama

Reklama

RMF: Oto nazwiska kandydatów na fotel prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie

Wojciech Janowski, Ryszard Pazera i Maciej Grzechnik - to nazwiska trzech kandydatów na stanowisko prezesa słynnej stadniny koni arabskich w Michałowie. Który z nich zajmie to stanowisko, tego oficjalnie dowiemy się pod koniec tygodnia.

Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM Pawła Balinowskiego, to Maciej Grzechnik jest faworytem w wyścigu o fotel prezesa. Jest on blisko związany z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem - kiedyś był jego doradcą, a teraz zasiada w Radzie ds. hodowli koni przy ministrze rolnictwa.

Sam Grzechnik zajmuje się - co ciekawe - hodowlą norek, a nie koni. Wcześniej zasiadał już w zarządach kilku spółek rolniczych, w tym Stadniny Koni Liski, skąd został zwolniony dyscyplinarnie.

Z informacji dziennikarza RMF FM wynika, że nazwisko Grzechnika pojawiło się na stole jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Co ciekawe, pozostali dwaj kandydaci, czyli prywatny hodowca arabów Wojciech Jankowski i były wójt gminy Masłów Ryszard Pazera też znaleźli się wcześniej w wąskim gronie kandydatów na prezesa stadniny w Janowie Podlaskim.

Reklama

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, Agencja Nieruchomości Rolnych planuje też wprowadzenie nowych członków do zarządu Michałowa. 

Paweł Balinowski 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje