Reklama

Reklama

RMF: MON zmienia wymogi w przetargu na śmigłowce dla wojsk specjalnych

Kolejne zmiany w przetargu na śmigłowce dla wojsk specjalnych. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, Inspektorat Uzbrojenia wprowadza zmiany w dokumentacji, którą dostaną razem z zaproszeniem do składania ostatecznych ofert producenci, którzy chcą sprzedać swój sprzęt polskiej armii.

MON nie ujawnia, jakie modyfikacje wprowadza. 

- W postępowaniu na pozyskanie śmigłowców w wersji bojowego poszukiwania i ratownictwa - CSAR, w wariancie specjalnym - dla pododdziałów wojsk specjalnych - CSAR SOF trwa przygotowanie zmian do dokumentacji wchodzącej w skład zaproszenia do złożenia ofert ostatecznych - zapewnia rzecznik Inspektoratu Uzbrojenia.

Terminu ostatecznych ofert nie wyznaczono

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, prawdopodobnie chodzi o urealnienie wymogów dotyczących terminu dostarczenia maszyn i dodatkowej oferty producentów, związanej między innymi z serwisowaniem sprzętu. Wcześniej takie wymogi były bardzo wyśrubowane, podobne do tych, przy unieważnionym postępowaniu na caracale.

Reklama

Wciąż nie wiadomo, kiedy do Inspektoratu Uzbrojenia trafią ostateczne oferty. Terminu jeszcze nie wyznaczono - choć przy ogłoszeniu postępowania ponad rok temu - producenci usłyszeli, że takie oferty mieliby przygotować do końca grudnia, ale zeszłego roku. "O terminie składania ofert ostatecznych, w pierwszej kolejności, zostaną powiadomieni wykonawcy biorący udział w postępowaniu" - twierdzi Inspektorat Uzbrojenia.

Trwają też przygotowania do wyznaczenia ostatecznego terminu w postępowaniu na zakup śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych i ratownictwa morskiego dla Marynarki Wojennej. 

- W postępowaniu na pozyskanie śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), wyposażonych dodatkowo w sprzęt medyczny pozwalający na prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczych CSAR - bojowego poszukiwania i ratownictwa trwa przygotowywanie dokumentów wchodzących w skład zaproszenia do złożenia ofert ostatecznych - zapewnia ppłk Robert Wincencik.

W październiku 2016 roku rząd zerwał rozmowy offsetowe dotyczące umowy na dostawę pięćdziesięciu śmigłowców wielozadaniowych Caracale dla polskiej armii, które miały między innymi zostać dostarczone wojskom specjalnym i Marynarce Wojennej. Nowe postępowanie - na 8 maszyn dla specjalsów i cztery na potrzeby Marynarki - zostało ogłoszone w lutym 2017 roku.

Grzegorz Kwolek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy