Reklama

Reklama

RMF FM nieoficjalnie: Nowe fakty w sprawie poszukiwań Iwony Wieczorek

Fragment odzieży zabezpieczyli dziś policjanci prowadzący poszukiwania na terenie ogródków działkowych w Sopocie - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Prowadzone na zlecenie Prokuratury Krajowej działania mają związek z zaginięciem Iwony Wieczorek. To pierwszy raz, gdy ogródki działkowe w Sopocie są tak wnikliwie badane w związku z tajemniczym zaginięciem 19-latki w 2010 r.

Nie ma pewności, czy odnaleziony dziś fragment odzieży ma związek z zaginioną Iwoną Wieczorek, dlatego nie można mówić o jakimkolwiek przełomie, choć nie można tego wykluczać - zaznacza reporter RMF FM Kuba Kaługa.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, znaleziony został fragment bielizny. Stan tego materiału jest na tyle zły, że będą potrzebne dalsze badania. Materiał został znaleziony w niewielkim zbiorniku wodnym obok działki, na której Iwona Wieczorek była ze znajomymi przed pójściem do sopockiego klubu w 2010 r. Po opuszczeniu klubu zaginęła.

Można przypuszczać, że policjanci zebrali dziś więcej próbek z przeszukiwanego terenu. Sprawdzane są bowiem różne działki na terenie całych ogródków, widać było też, jak osoba w białym kombinezonie pobierała jakieś materiały do badań - relacjonował dziennikarz RMF FM.

Reklama

Policja nie chce nic mówić o sprawie. Także Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej twierdzi, że ze względu na dobro postępowania nie będzie na razie udzielała żadnych informacji.

Sprawa Iwony Wieczorek w Archiwum X. Zajął się nią nowy prokurator

Zaginięcie Iwony Wieczorek było jedną z najgłośniejszych i najbardziej tajemniczych tego typu spraw ostatnich lat. W nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. 19-latka bawiła się ze znajomymi w sopockim klubie. Niespodziewanie odłączyła się od przyjaciół i postanowiła wrócić do domu pieszo. Nigdy do niego nie dotarła.

Kamera monitoringu ostatni raz zarejestrowała ją przy wejściu numer 63 na plażę w gdańskim Jelitkowie. Z tego miejsca Iwona Wieczorek do domu miała około dwa kilometry. Aby tam dotrzeć, musiała przejść przez tereny leśno-parkowe. Tu ślad po dziewczynie się urywa.

W trakcie umorzonego w 2012 r. śledztwa dotyczącego zaginięcia 19-latki przesłuchano około 300 świadków. Już w czasie śledztwa co najmniej dwukrotnie przeszukano plaże i wydmy oraz pas nadmorski w okolicach, w których ostatnio była widziana. Sprawdzono m.in. stawy i studzienki kanalizacyjne. Przeszukano miejsca wskazane przez jasnowidzów, którzy skontaktowali się z policją lub rodziną zaginionej. 

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek prowadzona jest obecnie w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Według ustaleń reportera RMF FM Kuby Kaługi, właśnie na zlecenie Prokuratury Krajowej przygotowano dwudniową policyjną akcję, a ma to być efekt nadzoru nad sprawą nowego prokuratura.

Teren ogródków działkowych w Sopocie to miejsce, w którym Iwona Wieczorek miała być ze znajomymi jeszcze przed pójściem do klubu. Nigdy nie został on wnikliwie przeszukany i sprawdzony.

Podjęcie teraz takich działań może - jak zauważa reporter Kuba Kaługa - świadczyć o tym, że policja pracuje nad wyjaśnieniem wątpliwości - zwłaszcza dotyczących kręgu najbliższych znajomych Iwony Wieczorek.

Użycie georadaru może również wskazywać na poszukiwania potencjalnego miejsca ukrycia zwłok.

Kuba KaługaJoanna Potocka

Czytaj na RMF24.pl

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy