Reklama

Reklama

RMF FM: Marian Banaś z dostępem do informacji niejawnych

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie prowadzi żadnego postępowania wyjaśniającego w sprawie certyfikatu dostępu do informacji niejawnych Mariana Banasia, przebywającego na bezpłatnym urlopie szefa NIK - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Na urlop Banaś zdecydował się w związku z doniesieniami o jego niejasnych kontaktach z ludźmi z krakowskiego półświatka, a także wątpliwościami dotyczącymi jego oświadczeń majątkowych.

Z informacji, które uzyskał dziennikarz RMF FM, wynika, że poświadczenie bezpieczeństwa dostępu do najwyższych klauzul Banaś ma od 2001 roku. Od tego czasu przechodził postępowania sprawdzające w związku z przedłużaniem certyfikatów.

Postępowanie takie agenci ABW prowadzili w latach 2012-2013, gdy szefami Agencji byli Krzysztof Bondaryk i Dariusz Łuczak. Ostatnie sprawdzenie miało miejsce trzy lata temu: pod koniec 2016 roku poświadczenie wydała Banasiowi ABW pod rządami obecnego szefa Piotra Pogonowskiego.

Wszystko to oznacza, że przez kilkanaście lat nie natrafiono na informacje, które uniemożliwiałyby dopuszczenie Mariana Banasia do tajemnic o najwyższej klauzuli.

Reklama

Krzysztof Zasada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy