Reklama

Reklama

RMF FM: Apel Pamięci zamiast Apelu Poległych w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Jest zgoda w sprawie Apelu Pamięci podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Chodzi o apel, który zostanie odczytany 1 sierpnia o 17:00, czyli w godzinę „W”. Kontrowersje dotyczyły jego treści, a dokładnie zawarcia w nim nazwisk ofiar katastrofy smoleńskiej. Przedstawiciele związku powstańców doszli w tej sprawie do porozumienia z ministerstwem obrony - informuje RMF FM.

Tym razem obyło się bez konfliktu i większych kontrowersji. Po wniosku do resortu obrony o asystę wojskową powstańcy pojechali do ministerstwa na spotkanie. Tam zapadła decyzja, by podczas Apelu Pamięci wymienić nazwiska pięciu osób, które zginęły w Smoleńsku: Lecha Kaczyńskiego, prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, Czesława Cywińskiego, prezesa zarządu głównego światowego związku żołnierzy AK oraz dwóch żołnierzy powstania - Stanisława Komornickiego i Zbigniewa Dębskiego.

Apel będzie wyglądał więc tak samo jak rok temu. Również w zeszłym roku zapadła decyzja, by odczytywany dotychczas Apel Poległych zastąpić właśnie Apelem Pamięci - tylko po to, by włączyć do niego część ofiar katastrofy smoleńskiej. 

Reklama

Paweł Balinowski

   

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje