Reklama

Reklama

RMF: Ciało noworodka na wysypisku śmieci. Policja szuka matki

Makabryczne odkrycie w Sulisławicach koło dolnośląskiej Świdnicy. Na wysypisku śmieci odnaleziono w piątek ciało noworodka. Zaplanowana na początek przyszłego tygodnia sekcja zwłok ma wyjaśnić, czy dziecko urodziło się żywe. Policja i prokuratura poszukują matki dziecka.

Ciało znaleźli pracownicy sortowni, do której trafiają śmieci z powiatu świdnickiego i okolic Jeleniej Góry. Na miejsce wezwano również biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń wynika, że to ciało dziewczynki między 36. a 40. tygodniem życia. Taki płód jest już zdolny do samodzielnego życia.

Nie wiadomo jednak czy dziecko urodziło się żywe czy martwe. Wyjaśnić ma to zaplanowana na przyszły tydzień sekcja zwłok.

Na obecnym etapie śledczy nie wykluczają żadnego scenariusza. Postępowanie prowadzone jest zarówno w kierunku zabójstwa, dzieciobójstwa, jak i znieważenia zwłok.

Prowadzone są także czynności, które zmierzają do ustalenia matki dziecka. Śledczy analizują także zabezpieczony na składowisku monitoring.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama