Reklama

Reklama

RMF: Byłe betanki odnalezione

Grupa byłych betanek z Kazimierza Dolnego przebywa w domu pielgrzyma w miejscowości Płonka Kościelna koło Łap na Białostocczyźnie - ustalił reporter RMF FM.

W pobliżu neogotyckiego kościoła z dwiema strzelistymi wieżami stoi okazała plebania. Tuż obok dom pielgrzyma - jednopiętrowy budynek przypominający koszary. W nim właśnie schronienie znalazło kilkadziesiąt byłych betanek. Jak mieszkańcy Płonki, dotąd cichej wsi odnoszą się do tego kłopotliwego sąsiedztwa, dowiecie się słuchają kolejnych Faktów RMF FM.

Reklama

10 października ubiegłego roku komornik w asyście policji eksmitował ponad 60 zbuntowanych zakonnic, które przez wiele miesięcy nielegalnie przebywały w klasztorze w Kazimierzu Dolnym. Po eksmisji siostry wyjechały.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi wszczęte jeszcze przed eksmisją śledztwo dotyczące rzekomego nakłaniania sióstr do samobójstwa. Śledczym udało się porozmawiać z siostrami już po tym, jak opuściły Kazimierz Dolny. Kobiety zeznały, że w tzw. wspólnocie przebywają dobrowolnie. A podczas pobytu w Kazimierzu nie popełniono wobec nich żadnych przestępstw i nie czują się w żaden sposób pokrzywdzone.

Dowiedz się więcej na temat: RMF FM | betanki | RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje