Reklama

Reklama

Rekord Polski w czytaniu utworów Henryka Sienkiewicza

Chcą pobić rekord Polski w czytaniu utworów Henryka Sienkiewicza. Próba odbędzie się w 170. rocznicę śmierci noblisty w jego Muzeum w Woli Okrzejskiej. To właśnie tam pisarz się urodził.

Maciej Cybulski dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej powiedział Radiu Podlasie, że nie mają racji ci, którzy odkładają Sienkiewicza "na półkę".

Reklama

- Tak naprawdę, osoby, które odkładają Sienkiewicza na półkę, po prostu go nie znają. - Jego twórczość jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie - powiedział dyrektor Cybulski. Nie wszystko też wiemy o pisarzu - niedawno odnaleziono zapiski jego piastunki". Nad biciem rekordu w liczbie osób czytających Sienkiewicza czuwa Biuro Rekordów Guinnessa.

W akcję włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Oprócz bicia rekordu na obchody rocznicy urodzin autora "Trylogii" jego Muzeum w Woli Okrzejskiej przygotowało też okolicznościowe wystawy, koncert muzyczny i wieczorne zwiedzanie przy blasku świec.

Natomiast w najbliższą sobotę 7 maja odbędzie się tam plenerowa impreza "Jubileuszowa Laurka dla Małego Rycerza". Będą m.in. pokazy rycerskie, gry i zabawy, a także urodzinowy tort.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama