Reklama

Reklama

"Reklama usług seksualnych". Konto wiceministra przejęte przez hakerów

Na profilu wiceministra edukacji i nauki Włodzimierza Bernackiego pojawiły się informacje o "świadczeniu usług towarzyskich dla VIP-ów". - To atak na Pałac Prezydenta - powiedział wiceminister w rozmowie z polsatnews.pl. Podkreślił, że konto zostało przejęte przez hakerów.

- Przeżyłem szok, kiedy dowiedziałem się, że doszło do włamania i takie treści pokazały się na moim profilu - powiedział wiceminister Włodzimierz Bernacki w rozmowie z polsatnews.pl. Dodał, że przez jakiś czas nie miał dostępu do poczty ani portali społecznościowych. - Dzięki szybkiej interwencji pracowników ministerstwa udało się ten dostęp odzyskać - przekazał.

Wpisy usunięto

Reklama

Na koncie Bernackiego najpierw znalazł się wpis następującej treści: "Złożę wniosek do Komisji Obrony Narodowej w sprawie pozbawienia jej stopnia oficerskiego i zwolnienia z zawodowej służby wojskowej"

Następnie napisano: "Najbardziej oburzające jest to, że wykorzystuje zdjęcia z panem prezydentem Andrzejem Dudą i naszymi amerykańskimi sojusznikami jako reklamę swoich usług seksualnych. Jestem głęboko oburzony tym zachowaniem". 

W innym poście można było przeczytać: "To się po prostu nie mieści w głowie! Dziennikarka, ponadto oficer Wojska Polskiego zajmuje się prostytucją i świadczy usługi towarzyskie dla VIP-ów".

Wszystkie wpisy zostały już usunięte. Na Twitterze internauci zamieścili jednak ich zrzuty ekranu.

Oświadczenie Ministerstwa Edukacji i Nauki

Do sprawy odniosło się Ministerstwo Nauki i Edukacji. - Twitterowe konto wiceministra edukacji i nauki Włodzimierza Bernackiego zostało przejęte przez hackerów - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa resortu Anna Ostrowska. Jak dodała, w sprawie włamania zostały już podjęte odpowiednie kroki prawne.

Senator i pełnomocnik rządu

Włodzimierz Bernacki jest senatorem, w listopadzie 2020 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Pełni tę funkcję także po utworzeniu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Czytaj więcej na ten temat na polsatnews.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje