Reklama

Reklama

RCB: Ostatniej doby 6 ofiar wychłodzenia

Ostatniej doby 6 osób zmarło z powodu wychłodzenia - podało we wtorek rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 listopada 2016 r. w wyniku wychłodzenia zmarło 71 osób. RCB przypomina, aby przekazywać informacje o osobach, które potrzebują pomocy, pod numer alarmowy 112.

RCB apeluje o reagowanie na przypadki osób pozostających na mrozie i narażonych na wychłodzenie, a także o rozsądek w dogrzewaniu mieszkań.

Centrum apeluje także o wrażliwość i przypomina, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Zdarza się, że ofiarami są również osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore. Może chodzić też o osoby, które zasnęły na powietrzu, będąc pod wpływam alkoholu.

Seria pożarów w Polsce

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował we wtorek rano, że od czwartku do wtorku rano miały miejsce 1892 pożary, w których 14 osób zginęło, a 73 były poszkodowane. W ciągu ostatniej doby natomiast w 394 pożarach 8 osób zginęło, a 20 osób zostało poszkodowanych. Najwięcej pożarów miało miejsce w województwie mazowieckim - 52, śląskim - 49, dolnośląskim - 38, wielkopolskim - 35.

Reklama

Tragiczne skutki dogrzewania mieszkań

Strażacy wciągu ostatniej doby 99 razy interweniowali w przypadkach, gdy dochodziło do emisji trującego tlenku węgla, co było połączone z dogrzewaniem i niesprawnością urządzeń lub brakiem wentylacji. W tych sytuacjach nikt nie zginął, ale ponad 80 osób uległo podtruciu.

Od września 2016 roku, który w statystykach straży pożarnej jest początkiem obecnego sezonu grzewczego, strażacy 2350 razy interweniowali w przypadkach dotyczących tlenku węgla. Z powodu zatrucia nim zginęły 24 osoby, a 1322 było poszkodowanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje