Reklama

Reklama

Ratusz: 15 sierpnia Rafał Trzaskowski był na urlopie

Rafał Trzaskowski od 10 sierpnia do 23 sierpnia przebywa na urlopie wypoczynkowym - poinformował wydział prasowy ratusza, odpowiadając na pytania dotyczące nieobecności prezydenta Warszawy w stolicy 15 sierpnia, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Temat nieobecności Trzaskowskiego w Warszawie w sobotę 15 sierpnia, podczas obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w interpelacji poruszył warszawski radny PiS i wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jego zdaniem prezydent miasta udział w obchodach rocznicy starcia z 1920 roku ograniczył do "krótkiego filmu zamieszczonego w mediach społecznościowych".

Głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka magistratu Karolina Gałecka, która poinformowała w środę na Twitterze, że prezydent Warszawy nie otrzymał zaproszenia na państwowe obchody rocznicy na placu Piłsudskiego i dlatego władze miasta w nich nie uczestniczyły. W innych wydarzeniach - jak wskazała - udział brali wiceprezydenci. Przedstawiciele miasta obecni byli na uroczystościach m.in. w stolicy, Radzyminie, Nieporęcie i Ossowie.

Reklama

Rzeczniczka zaznaczyła ponadto, że miasto z uwagi na epidemię zorganizowało skromne uroczystości. Radny Poboży odpowiedział jej na Twitterze, że Trzaskowskiego nie było na żadnych uroczystościach tego dnia, nawet tych skromnych, ani w ogóle w Warszawie.

W piątek (21 sierpnia) wydział prasowy ratusza potwierdził, że 15 sierpnia Trzaskowski był na urlopie. "Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski w okresie od dnia 10.08.2020 r. do dnia 23.08.2020 r. przebywa na urlopie wypoczynkowym" - przekazał zastępca rzeczniczki Tomasz Kunert. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne