Reklama

Reklama

PSP: W weekend doszło do 720 pożarów. Zginęło 11 osób

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Batorski, w miniony weekend doszło do 720 pożarów, w których zginęło 11 osób, a 31 osób odniosło obrażenia.

Z danych przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w miniony weekend strażacy wyjeżdżali do 2380 zdarzeń, w tym do 720 pożarów. - Niestety w tych pożarach śmierć poniosło 11 osób, a 31 odniosło obrażenia - powiedział rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.

Reklama

Do jednego z najpoważniejszych zdarzeń doszło w Szymbarku w Małopolsce, gdzie w pożarze drewnianego domu zginęła 15-latka. Ofiary śmiertelne odnotowano m.in. w pożarze poddasza budynku wielorodzinnego w Tczewie, a także w pożarze stodoły w miejscowości Sarnowa Góra w pow. ciechanowskim na Mazowszu.

W Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) jedna osoba zginęła w pożarze domu letniskowego na terenie ogródków działkowych. Z kolei w miejscowości Rysiny-Kolonia w pow. kolskim w Wielkopolsce jedna osoba zginęła w pożarze samochodu zaparkowanego na terenie posesji.

W trakcie weekendu strażacy prowadzili również 42 akcje ratownicze związane z emisją tlenku węgla, w których 8 osób wymagało pomocy medycznej.

W sezonie 1407 interwencji w związku z tlenkiem węgla

Od początku umownego sezonu grzewczego, czyli od 1 października ubiegłego roku strażacy interweniowali 1407 razy w związku z emisją tlenku węgla. Wskutek zatrucia czadem zmarło 27 osób, a 607 wymagało hospitalizacji.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia - przy dużych stężeniach tego gazu - może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność krążeniowo-oddechowa i śmierć.

Czad powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Ma silne właściwości toksyczne.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama