Reklama

Reklama

Przewodniczący KEP spotka się z ofiarami nadużyć seksualnych

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z osobami, które były ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych - poinformował PAP w czwartek rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

"Zaproszenia są w tych dniach kierowane do ofiar, których status został potwierdzony wyrokiem skazującym konkretnego duchownego w procesie kanonicznym" - napisał rzecznik KEP w komunikacie przekazanym PAP. "Spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach i będą miały charakter duszpasterski, indywidualny i prywatny" - dodaje ks. Rytel-Andrianik.

Jak podkreśla rzecznik KEP, osoby, które odpowiedziały już na zaproszenie, zwracają się z prośbą do środków społecznego przekazu o zachowanie ich prywatności.

"Osobiste spotkania przewodniczącego Episkopatu Polski z ofiarami nadużyć popełnionych przez duchownych są odpowiedzią na list do przewodniczących episkopatów skierowany przez komitet organizacyjny spotkania 'Ochrona małoletnich w Kościele', które odbędzie się od 21 do 24 lutego w Rzymie" - podkreślił ks. Rytel-Andrianik

Reklama

Dodał, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z osobami, które były ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Za pośrednictwem diecezji, zakonów i zgromadzeń zakonnych zaproszenia są w tych dniach kierowane do ofiar, których status został potwierdzony wyrokiem skazującym konkretnego duchownego w procesie kanonicznym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy