Reklama

Reklama

Przełom w rozmowie ze strajkującymi pielęgniarkami?

Negocjacje ze strajkującymi pielęgniarkami zakończyły się nad ranem. Rozmowy będą kontynuowane dziś.

W rozmowach uczestniczyli negocjatorzy z resortu pracy. Na razie udało się ustalić, że siedem pielęgniarek zwolnionych dyscyplinarnie za strajk w szpitalu w Wyszkowie na Mazowszu zostanie przywróconych do pracy - informuje reporter RMF FM Michał Dobrołowicz. "Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że te rozmowy aż tak się przeciągną. Ale jestem gotowy do dalszej pracy" - powiedział nam Paweł Galec negocjator z Ministerstwa Pracy.

Reklama

Rozmowy w sprawie zmian w regulaminie zatrudnienia ruszą ponownie dziś przed południem. Wciąż nie wiadomo jednak, czy pielęgniarki dostaną podwyżki, których się domagają.

"Być może nowy dzień przyniesie jakieś rozwiązania. Może jest ten promyk nadziei. Strajk trwa. Wszyscy jesteśmy tym zmęczeni. Chcielibyśmy, żeby ten szpital funkcjonował jak powinien, ale desperacja jest ogromna" - podkreśla w rozmowie z RMF FM Jadwiga Pyt, szefowa strajku i przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek Anestezjologicznych.

Siostry w poniedziałek odeszły od łóżek pacjentów. Na najbliższą niedzielę w Wyszkowie zaplanowano wiec mieszkańców w geście solidarności ze strajkującymi. Pielęgniarki podkreślają, że ich strajk ma charakter kontrolny. To oznacza, że w sytuacji zagrożenia życia pacjentów, protestujące są do ich dyspozycji.

Główne żądania pielęgniarek dotyczą podwyżek związanych z nowym, wyższym kontraktem ich szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz lepszych warunków wynagradzania na nocnych i świątecznych dyżurach.

 (ug)

Michał Dobrołowicz

Dowiedz się więcej na temat: strajk | pielęgniarki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy