Reklama

Reklama

Przejęto kokainę o wartości trzech miliardów złotych

Polskie służby udaremniły przemyt kokainy o rekordowej wartości trzech miliardów złotych - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił przemyt początkowo trafił z Ekwadoru do Niemiec, gdzie nie udało się go wykryć, zrobiły to dopiero polskie służby.

Premier Morawiecki na konferencji w Warszawie poinformował o udaremnieniu przemytu kokainy o wartości trzech miliardów złotych, którą jak dodał, można by podzielić na "milion próbek". "Za każdą z takich próbek stoją dramaty ludzkie" - podkreślił premier. "Codziennie dowiadujemy się o tym, że poprzez nadużywanie i używanie różnego rodzaju dopalaczy giną ludzie, zwykle młodzi" - dodał.

Wyjaśnił, że akcję przeprowadziło Centralne Biuro Śledcze i Straż Graniczna. Narkotyki były przemycane z Ekwadoru do Hamburga w Niemczech, gdzie nie udało się ich wykryć. Jak podkreślił premier dopiero polskim służbom "udało się udaremnić przemyt o rekordowej wartości w Polsce".

Reklama

"Państwo powinno stać na straży prawa i bezpieczeństwa obywateli. Poprzez ten udaremniony przemyt widać jak dbamy o bezpieczeństwo nie tylko Polaków" - powiedział Morawiecki. Dodał, że przemyt był kierowany "zapewne nie tylko do Polaków", ale też do Skandynawii i do Niemiec.

"Polskie służby wykazały się wyższą czujnością niż służby holenderskie, czy niemieckie" - podkreślił premier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje