Reklama

Reklama

Przegląd resortów. Premier spotka się z szefami MON i MSWiA

Premier Beata Szydło spotka się dziś z ministrami obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji, Antonim Macierewiczem i Mariuszem Błaszczakiem. To pierwsze rozmowy w ramach ogłoszonego wczoraj przez szefową rządu przeglądu resortów. Celem spotkań premier z ministrami ma być przede wszystkim wytyczenie zadań na rozpoczęty rok.

Ministrowie Macierewicz i Błaszczak zjawią się w kancelarii premiera o godzinie 8:30. Potem ma odbyć się konferencja prasowa.

Beata Szydło podkreślała, że zaproszenie ministrów z tak zwanych resortów siłowych jako pierwszych jest nieprzypadkowe, gdyż bezpieczeństwo to priorytet rządu.

"Działania opozycji nadszarpnęły zaufanie Polaków do polityków"

Reklama

Premier mówiła, że ostatnie wydarzenia w Sejmie, które zdaniem szefowej wywołała opozycja, nadszarpnęły zaufanie Polaków do polityków - i dlatego rząd ma pokazać, że działa w interesie obywateli. - Musimy to odbudować, musimy pokazać Polakom, że polskie państwo funkcjonuje, że działa sprawnie, a politycy rządzący, politycy PiS bardzo poważnie traktują sprawy Polaków - zaznaczała Beata Szydło.

Na razie nie wiadomo, czy przegląd resortów przyniesie zmiany kadrowe w rządzie. Pytana o to premier odpowiedziała wymijająco, zaznaczając, że głównym celem spotkań z ministrami jest wyznaczenie nowych zadań i kierunków działań rządu. Choć - jak dodała - "rozmowa na temat usprawnienia i bardziej skutecznych działań resortów również będzie miała miejsce".

Na jutro zaplanowano spotkania premier z ministrami zdrowia oraz rodziny, pracy i polityki społecznej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy