Reklama

Reklama

Protest rolników z AgroUnii. Będą blokować drogi. Gdzie będzie strajk?

We wtorek 24 sierpnia ma rozpocząć się ogólnopolski strajk rolników. Działacze AgroUnii chcą zablokować kilkanaście dróg w całym kraju. Protesty mają trwać od 24 do 48 godzin. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak domaga się rozmów z rządem. Premier zapowiedział, że w ramach Polskiego Ładu ogłosi program dla rolnictwa.

-  Jeżeli rząd nie odezwie się wcześniej, w trakcie blokad zaprezentujemy 21 punktów, na temat których chcemy rozpocząć rozmowy z rządem i rozwiązać problemy polskiej wsi - zapowiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. - Chcemy rozmów dwustronnych: AgroUnia - rząd, polscy rolnicy - polscy politycy - podkreślał Kołodziejczak. Jego zdaniem, nie da się dzisiejszych problemów polskiej wsi rozwiązać przedstawieniem dwóch, trzech czy nawet pięciu postulatów. 

W ubiegłym tygodniu Kołodziejczak poinformował, że został złożony wniosek o rejestrację AgroUnii jako partii politycznej.

Reklama

Premier: Nie możemy się zgodzić na blokady dróg

Premier Mateusz Morawiecki mówił we wtorek, że we wrześniu przedstawi Polski Ład dla rolnictwa. - Jesteśmy w przededniu ogłoszenia tego programu rolniczego, który dla wielu rolników z pewnością będzie bardzo atrakcyjny, bardzo dobry - mówił. 

- Na blokady dróg, które uniemożliwiają normalne życie mieszkańców, oczywiście nie możemy się godzić i będę prosił ministra spraw wewnętrznych i administracji o zdecydowaną reakcję - zapowiedział premier. 

Na słowa premiera zareagował Kołodziejczak. - Na nas ma być wysyłana policja, na legalnie zgłoszone manifestacje. Nigdy na to się nie zgodzimy - zapewnił. 

AgroUnia zapowiedziała blokady dróg w kilkunastu miejscach. "To jest wojna o polską wieś, o zdrową, polską żywność, o przetrwanie polskiego rolnictwa" - przekonują organizatorzy protestów, które mają rozpocząć się we wtorek o godz. 8. 

Rolnicy chcą blokować drogi od 24 do 48 godzin. 

Protesty rolników - lista miejsc

Kujawsko-pomorskie: 

Kołaczkowo DK5, E261 (wtorek)

Brodnica, rondo przy Bosmanie, skrzyżowanie DK15 (środa)

Lubelskie:

Radzyń Podlaski, skrzyżowanie DK19 z droga DK63 w kierunku Sławatycz
Wólka Zastawska, droga nr 76

Małopolskie:

Wawrzeńczyce - 322 kilometr drogi nr 79

DK 94, Brzesko, Bochnia, Targowisko - przejazd ciągników rolniczych

Wielkopolskie:

Nowe Miasto nad Wartą, droga nr 11

Przejazd ciągników drogą krajową nr 25 Kalisz-Ostrów - miejscowość Ociąż

Miejsce: pow. Kępiński - Rzetnia, DK11

Mazowieckie:

Kuznocin k. Sochaczewa, skrzyżowanie DK50 i DK 92 (wtorek)

Kozietuły, zakład przetwórczy oraz - blokada DK50 na wys. Czaplinka (środa)

Podkarpackie

Rzeszów, droga DK97 - Aleja Żołnierzy I Armii WP na odcinku pomiędzy rondem Pobitno a rondem Jacka Kuronia (włącznie z rondami)

Łódzkie 

Srock, rynek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje