Reklama

Reklama

Projekt PiS: Obowiązek należytego zachowania także poza Sejmem

Posłowie PiS przygotowali projekt ustawy, który przewiduje "obowiązek należytego zachowania posłów i senatorów nie tylko na sali posiedzeń, ale też w innych miejscach, w których przebywają parlamentarzyści".

W poniedziałek na stronie Sejmu opublikowano projekt nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Projekt zakłada wprowadzenie możliwości obniżenia uposażenia lub diety przez parlamentarzystów, których zachowanie "nie licuje z powagą pełnionych przez nich funkcji" także poza Sejmem.

W uzasadnieniu podkreślono, że zmiany mają za zadanie zobligować posłów i senatorów do "przykładania jeszcze większej wagi do swoich obowiązków parlamentarnych i przedstawicieli polskiego społeczeństwa".

"Mandat posła czy senatora pełniony jest nie tylko na sali posiedzeń Sejmu i Senatu. Posłowie i senatorowie reprezentują Parlament Rzeczypospolitej Polskiej na obszarze całego kraju i poza nim, dlatego też ich zachowanie powinno licować z powagą pełnionych przez siebie funkcji, również w miejscach niebędących salą posiedzeń, ale bezpośrednio związanych z wykonywaniem mandatu posła i senatora" - podkreślono w uzasadnieniu projektu.

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy