Reklama

Reklama

Prof. Legutko: Uwagi Tuska o polskim rządzie są niedopuszczalne

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko w bardzo krytycznych słowach odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska na temat polityki prowadzonej przez gabinet Beaty Szydło. - Nie tylko nie zabiega o poparcie rządu, ale krytykuje go, co jest niedopuszczalne - argumentował polityk na antenie TVN24.

W ocenie eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości, jeśli Donald Tusk chce ubiegać się o reelekcję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, to powinien zabiegać o poparcie rządu.  "Zawsze jest tak, że jak ktoś chce zostać wybrany, to zabiega. Dziecko,  jak chce zostać przewodniczącym klasy, to chodzi wśród koleżankę i  kolegów i mówi: "głosujcie na mnie, bo ja coś tam"" - argumentował w rozmowie z Moniką Olejnik prof. Legutko.

Jego zdaniem, przewodniczący Radu Europejskiej "wypowiada się bardzo nieprzyjemnie i agresywnie o rządzie Polski". "Mówi:  "no, wybierzcie mnie, bo jak mnie nie wybierzecie, to dopiero wam  pokażę" - argumentował eurodeputowany PiS.

Reklama

W ocenie polityka, obowiązkiem przewodniczącego Rady Europejskiej jest  działanie w sposób pojednawczy, tymczasem "wygłaszane przez niego krytyczne uwagi o polskim  rządzie są niedopuszczalne". "Nawet jeżeli uważa, że polski rząd  odwraca się do Europy plecami czy bokiem. Co zresztą jest kompletną  bzdurą"- ocenił. "To jest wypowiedź na tym poziomie zaczepna" - podsumował.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy