Reklama

Reklama

​Prezydent: Zadaniem władz jest podniesienie jakości życia w Polsce

Zadaniem władz jest dzisiaj dążenie do tego, by podnieść jakość życia w naszym kraju; to jest sprawa absolutnie podstawowa - mówił we wtorek w Strzelcach Opolskich prezydent Andrzej Duda.

We wtorek prezydent odwiedził województwo opolskie, gdzie spotkał się m.in. z mieszkańcami Strzelec Opolskich.

"Zadaniem władz, nie tylko samorządowych, ale też centralnych jest dzisiaj (...) dążenie do tego, aby podnieść jakość życia w naszym kraju. To jest w tej chwili sprawa, którą ja uważam za absolutnie podstawową" - podkreślił podczas swojego wystąpienia prezydent.

"To, czy w Polsce będzie się żyło na odpowiednim poziomie, zdecyduje o tym, czy my uratujemy się przed pułapką niżu demograficznego, czy nie. Czy w przyszłości Polska, nie tylko, że będzie się rozwijała, ale czy w ogóle jako państwo będziemy istnieli. To jest dzisiaj ogromnie ważne zadanie" - dodał.

Reklama

Prezydent odniósł się też do funkcjonującego od kwietnia tego roku Programu 500 plus. "Ogromnie się cieszę i mam ogromną satysfakcję z Programu 500 plus. Zawsze będę twardo stawał przeciwko wszystkim tym, którzy mówią, że to jest niepotrzebne rozdawnictwo" - podkreślił. W jego ocenie program ten realnie podniósł poziom życia osób z mniejszych miejscowości, które posiadają większą liczbę dzieci. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy