Reklama

Reklama

Prezydent USA Donald Trump już w Polsce. Harmonogram wizyty

Prezydencki Air Force One, z Donaldem Trumpem na pokładzie, wylądował na warszawskim Okęciu. Prezydenta USA wraz z małżonką i około 20-osobową delegacją powitali szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Na środę prezydent USA nie ma zaplanowanych żadnych oficjalnych spotkań. W czwartek będzie rozmawiał m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą i przemówi na placu Krasińskich.

Przed godz. 23 para prezydencka przybyła do warszawskiego hotelu Marriott. Na trasie przejazdu kolumnę prezydencką witali warszawiacy.

Pojazdy z prezydenckiej kolumny, w tym "bestia", w której podróżuje prezydent Trump, wjechały do garażu podziemnego.  

Samolot z Donaldem Trumpem na pokładzie wylądował w Warszawie zgodnie z planem - o godz. 22.15. Zanim to nastąpiło na lotnisko przyleciał pierwszy z prezydenckich samolotów.

Wraz z parą prezydencką do Polski przybyła również córka Donalda Trumpa Ivanka Trump z mężem.

Na przylot Donalda Trumpa na lotnisku oczekiwały dziesiątki dziennikarzy i fotoreporterów z Polski i z zagranicy. Ulica Żwirki i Wigury prowadząca na stołeczne lotnisko została zamknięta dla ruchu. Co kilkanaście metrów wzdłuż tej trasy stali funkcjonariusze policji.

Reklama

Czwartkowy plan wizyty

W czwartek o godz. 9.25 zaplanowane jest powitanie prezydenta Trumpa przez prezydenta Dudę na Zamku Królewskim; o godz. 9.30 odbędzie się rozmowa w "cztery oczy" prezydentów, a o godz. 9.55 - rozmowy plenarne pod przewodnictwem prezydentów Polski i USA.

O godz. 10.30 prezydenci spotkają się z mediami.

Na godz. 10.55 zaplanowane jest oficjalne powitanie na Zamku Królewskim delegacji państw Trójmorza przez prezydenta Andrzeja Dudę i prezydent Chorwacji Kolindę Grabar-Kitarović, natomiast o godz. 11.05 - oficjalne powitanie prezydenta Trumpa.

Sesja transatlantycka Szczytu Trójmorza z udziałem prezydenta Trumpa rozpocznie się o godz. 11.10; o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie prezydenta USA z prezydent Chorwacji.

O godz. 13.00 szefowie delegacji państw Trójmorza wysłuchają wystąpienia prezydenta Trumpa na placu Krasińskich.

Następnie o godz. 15.15 odbędzie się kolejna sesja gospodarcza szczytu Trójmorza - "Infrastruktura, transport, energetyka".

Na godz. 17 zaplanowana jest konferencja prasowa prezydenta Dudy i prezydent Chorwacji. Wcześniej Donald Trump uda się już na szczyt G20 w Hamburgu. 

Dowiedz się więcej na temat: Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje