Reklama

Reklama

Prezydent: Przypadł nam w udziale dobry los

Nam wszystkim przypadł w udziale dobry los; 25 lat wolnej Polski jest czasem dobrym i powinniśmy za niego dziękować Opatrzności Bożej, historii, losowi - podkreślił w sobotę prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jak dodał, to dobry zwyczaj, że trzeciego maja staramy się podziękować za zasługi dla współczesnej Polski wspominając dzieło Konstytucji 3 Maja, "nasze marzenia wtedy o suwerenności, o nowoczesności, o mądrym dobrym państwie".

Prezydent dodał, że dziś dziękuje tym, którzy pracują działają i mają zasługi z tytułu budowy dobrego, uczciwego, sprawiedliwego, mądrego, a czasami pięknego kraju, jakim jest Polska.

Reklama

"Dziękujemy tym, którzy swoim wysiłkiem, swoją pracą, uzyskali ewidentne sukcesy, które się składają, jak mozaika, na obraz sukcesu Polski i Polaków, wszystkich. Serdecznie dziękuję za zasługi w każdym obszarze: od prawa, kultury, po filozofię, po każdą formę działalności wzbogacającą Polskę i Polaków, o nową zdobycz, o utrwalony sukces".

"Nam wszystkim przypadł w udziale dobry los. Te 25 lat wolnej Polski jest czasem dobrym, za który powinniśmy dziękować: Opatrzności Bożej, dziękować losowi, dziękować historii, wszystkim współobywatelom, ale także tym, którzy tą odzyskaną 25 lat temu wolność mądrze, rozsądnie umiejętnie zagospodarowują z pożytkiem dla dobra wspólnego".

Dowiedz się więcej na temat: Bronislaw Komorowski | Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje