Reklama

Reklama

Prezydent patronem kontrowersyjnego marszu? Kancelaria odpowiada

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda nie obejmie patronatem I Hajnowskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 27 lutego. Wcześniej pojawiło się sporo kontrowersji na ten temat.

Jak czytamy w komunikacie KPRP: "W związku z medialnymi doniesieniami na temat rzekomego patronatu Prezydenta RP nad  (27 lutego), pragniemy poinformować, że Prezydent RP nie objął swoim patronatem wspomnianych uroczystości. Wniosek w tej sprawie od organizatorów wpłynął do KPRP 8 lutego br. Dziś Kancelaria Prezydenta RP podjęła decyzję o odmowie objęcia patronatem głowy państwa marszu w Hajnówce".

Reklama

Marsz, o którym mowa budzi duże kontrowersje. Wśród jego organizatorów wymienia się Obóz Narodowo-Radykalny. Na plakacie, który ma zachęcać do udziału w marszu głównym bohaterem jest Romuald "Bury" Rajs, żołnierz AK odpowiedzialny za zbrodnię w Zaleszanach na Podlasiu.

Jak napisał także na Twitterze dziennikarz Samuel Pereira, "Marsz w Hajnówce był na mapie KPRP jako jedno z wielu wydarzeń zgłoszonych, bez informacji o patronacie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy