Reklama

Reklama

Prezydent o wydatkach na armię

Tegoroczne oszczędności w budżecie ministerstwa obrony nie zaszkodzą Polskim Siłom Zbrojnym - mówi Prezydent Bronisław Komorowski. W tym roku resort obrony musi ograniczyć wydatki o 3 miliardy złotych.

W wywiadzie dla radiowej Jedynki z okazji Dnia Wojska Polskiego Bronisław Komorowski powiedział, że oszczędności w armii będą bolesne, jednak ograniczenie wydatków tylko w tym roku nie spowoduje katastrofy.

Prezydent zaznaczył, że ważne, by w kolejnych latach nie odstępować od zasady przeznaczania 1,95 procent PKB na obronę. Bronisław Komorowski powiedział, że odbył w tej sprawie rozmowę z premierem. Zapewnił, że będzie dbał, by nie zabrakło pieniędzy na najważniejsze sprawy w polskiej armii. Oszczędności przyniesie natomiast stopniowe wycofywanie się Polski z misji zagranicznych.

Bronisław Komorowski mówił, że nasz kraj jest członkiem NATO i może się okazać, iż będzie brać udział w takich misjach w przyszłości. Zaznaczył jednak, że taką decyzję należy podejmować po długim namyśle. Prezydent zwrócił uwagę, że priorytetem jest dla nas obrona własnego terytorium.

W tym celu przyjęto ustawę, która pozwala na uruchomienie procedur w sprawie umieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. Prezydent dodał, że w przyszłym roku zostaną podjęte pierwsze działania w tym kierunku. Tarcza ma być częścią większego przedsięwzięcia NATO.


Dowiedz się więcej na temat: Prezydent RP | Bronisław Komorowski | wojsko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje