Reklama

Reklama

Prezydent nie zwoła Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Andrzej Duda nie zwoła Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Tak mówi w rozmowie z IAR rzecznik prasowy prezydenta Marek Magierowski. O takie spotkanie apelowało PSL. Ludowcy chcieli rozmawiać w sprawie "zamieszania" wokół śmigłowców dla polskiej armii oraz w sprawie CETA - umowy o wolnym handlu z Kanadą.

Marek Magierowski powiedział IAR, że Andrzej Duda nie ma planów organizowania posiedzenia RBN. "Prezydent nie widzi takiej konieczności. Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta, a akurat w sprawie Caracali Andrzej Duda był regularnie informowany o przebiegu negocjacji" - tłumaczy rzecznik prezydenta. 

Reklama

Marek Magierowski dodał, że także w sprawie umowy CETA prezydent był regularnie przez rząd informowany. Zgodnie z tym porozumieniem mają zostać zniesione cła, a handel pomiędzy Unią a Kanadą ma zostać znacząco zliberalizowany. PSL stoi na stanowisku, że umowa ta jest niekorzystna dla polskich rolników. Umowa była negocjowana przez 5 lat i tekst porozumienia wypracowano ostatecznie w 2014 roku. 

Komisja Europejska chce pod koniec tego miesiąca przyjąć umowę na szczycie w Brukseli. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne