Reklama

Reklama

Prezydent Komorowski o realizacji ustawy śmieciowej

​Prezydent chwali efekty działania ustawy śmieciowej. Od miesiąca to samorządowi urzędnicy, a nie mieszkańcy decydują, kto w każdej z gmin zajmuje się wywózką odpadów.

Odwiedzający dziś Szczecin, prezydent Bronisław Komorowski podsumował pierwsze efekty wprowadzenia w życie nowych regulacji.
Bronisław Komorowski wskazał na zachodniopomorską gminę Stępnica.  -Tu trzykrotnie zwiększyła się ilość segregowanych śmieci i odpadów - zauważył prezydent. Chwalił też wspólne inicjatywy 22 gmin w dolinie rzeki Parsęty, które razem prowadzą gospodarkę wodno-ściekową.
 - Rozwiązywanie problemów zagospodarowania śmieci nie widać. Jak się tego nie robi to bardzo czuć. Na przykładzie związków gminnych widać, że zgoda nie tylko buduje, ale i łaniej pachnie - powiedział prezydent.
Podkreślił, że przy nowym rozdaniu środków unijnych na ochronę środowiska i gospodarkę komunalną należy budować, modernizować tak, by uwzględniona była perspektywa rozwoju demograficznego.
 - Trzeba uwzględnić, gdzie ludzie będą mieszkać, ilu ich będzie, jak będą żyli, czy będą starzy czy młodzi. Nikt nie chciałby wydawać pieniędzy w powietrze. Zawsze, nawet gigantyczna transza pieniędzy, jest ograniczona. To, jak wydamy pieniądze, będzie miało decydujący wpływ na rozwój całej Polski przez długie lata - dodał prezydent.
Bronisław Komorowski podkreślił, że Polska po raz ostatni otrzyma tak dużą transzę pieniędzy z tytułu członkostwa w Unii Europejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy