Reklama

Reklama

Prezydent Komorowski nie pojedzie na Litwę z powodu kontuzji kolana

Prezydent Bronisław Komorowski, z powodu kontuzji kolana doznanej podczas jazdy na nartach, nie weźmie udziału w uroczystościach na Litwie z okazji Święta Niepodległości - powiedziała w poniedziałek szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Dzień Odrodzenia Państwa Litewskiego przypada 16 lutego. O tym, że Komorowski nie weźmie udziału w tym święcie poinformowała w poniedziałek agencja BNS, powołując się na rzeczniczkę prezydent Litwy Dalii Grybauskaite.

Prezydenci Polski i Litwy od kilku lat wzajemnie uczestniczą w obchodach Świąt Niepodległości swoich państw. Komorowski po raz pierwszy w swojej kadencji nie uda się na uroczystości 16 lutego. Z kolei prezydent Litwy nie przyjechała do Polski na listopadowe obchody w 2012 roku.

Reklama

16 lutego 1918 roku Litewska Rada Krajowa (Taryba) proklamowała odzyskanie przez Litwę niepodległości i utworzenie demokratycznego państwa ze stolicą w Wilnie.

Taryba powstała w Wilnie we wrześniu 1917 roku, w czasie I wojny światowej, była pierwszym od stuleci organem litewskim nieakceptującym idei związku z Polską. Pierwotnie podporządkowana była Niemcom.

Dowiedz się więcej na temat: Bronisław Komorowski | prezydent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje