Reklama

Reklama

"Prezes PiS ma problemy emocjonalne"

Szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski uważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wyleczył się z "traumy powyborczej" i wciąż ma "problemy emocjonalne".

Według Chlebowskiego, świadczy o tym fakt, że podczas piątkowej konferencji prezesa PiS padło "wiele nieprawdziwych stwierdzeń".

Reklama

Chlebowski powiedział na piątkowym briefingu w Sejmie - że zapowiedzi polityków PiS dotyczące 100 dni spokoju dla rządu PO - PSL, okazały się nieprawdziwe. Jak dodał, przykładem są słowa J.Kaczyńskiego na piątkowej konferencji prasowej o Platformie Obywatelskiej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział m.in., że pod rządami PO "zaczyna się niepotrzebna i skrajnie szkodliwa wojna z prezydentem". Jak ocenił, pierwsze posunięcia rządu Donalda Tuska podporządkowane są interesom politycznym "establishmentu reprezentowanego przez PO" i ambicjom prezydenckim premiera.

- Padło (na konferencji PiS) tyle słów o nienawiści, agresji, padło wiele niepotrzebnych, obraźliwych dla Platformy i rządu stwierdzeń. Czas panie prezesie Kaczyński, aby wyleczył się pan z tej traumy powyborczej. Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński wciąż ma problemy emocjonalne - powiedział Chlebowski.

Szef klubu PO zapewnił, że premierowi zależy na tym, by wyciszyć konflikty i prowadzić spokojną debatę polityczną. Zadeklarował, że "tam gdzie są rozwiązywane problemy Polaków zapraszamy wszystkich polityków", w tym z PiS.

- Chcemy zrobić wszystko, żeby czas agresji i brzydkiego języka w polskiej polityce zakończyć. Stąd daleko idące deklaracje premiera w zakresie współpracy z prezydentem i wszystkimi siłami w polskim parlamencie - podkreślił.

Chlebowski odniósł się też do zamieszania związanego z zaproszeniem szefa MSZ Radosława Sikorskiego do prezydenta. Kancelaria Prezydenta podała w czwartek, że szef MSZ odmówił przyjęcia zaproszenia na spotkanie z Lechem Kaczyńskim. Sikorski tłumaczył, że nie mógł zjawić się w Pałacu Prezydenckim w proponowanym terminie, bo odbywało się wtedy nieformalne posiedzenie rządu; poprosił o wyznaczenie nowego terminu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne