Reklama

Reklama

Premier zapewnia: Chcemy rozwijać politykę prorodzinną

Państwo polskie przestawiło trzy lata temu zwrotnicę w kierunku rodzin; odbudowujemy wartość rodziny w społeczeństwie, pokazujemy, że nie ma przyszłości państwa polskiego bez przyszłości rodzin polskich - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie Morawiecki dziękował mamom i tatom, którzy reprezentują duże rodziny. "Bardzo serdecznie dziękuję za wasz trud, za wszystko, co wkładacie w wychowanie, wykształcenie dzieci, przekazanie miłości i ciepła rodzicielskiego" - mówił premier.

Reklama

Szef rządu zwracał uwagę, że wysiłek rodzin wielodzietnych jest "przeogromny". "Dlatego chciałem wyraźnie powiedzieć, że państwo polskie przestawiło trzy lata temu zwrotnicę w kierunku rodzin, w kierunku rodzin z trójką i większą liczbą dzieci" - mówił premier. Jak dodał Morawiecki, jego rząd docenia też rodziców, który mają jedno, czy dwoje dzieci, dlatego, przekazuje od 1 lipca również 500 zł na każde pierwsze dziecko.

Sceptyczne zapowiedzi

Morawiecki zwracał też uwagę, że polityka prorodzinna rządu PiS - wbrew zapowiedziom neoliberalnych sceptyków - nie doprowadziła do spadku aktywności zawodowej kobiet. "Dzisiaj mamy 77 proc. kobiet w wieku 25-49 lat aktywnych zawodowo, a wcześniej (w 2015 r.) było to 74,5 proc." - wskazywał.

"Wbrew pewnym stereotypom, stygmatyzacji, że rodziny wielodzietne to - mówiono, o zgrozo - rodziny patologiczne. Jakże to było strasznie krzywdzące. Cieszę się, że dzisiaj odbudowujemy wartość rodziny w społeczeństwie, że pokazujemy, że nie ma przyszłości państwa polskiego bez przyszłości rodzin polskich" - oświadczył premier.

"Dumni z Rodziny"

Szef rządu przypomniał, że hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin to "Dumni z Rodziny". "Mogę tylko poprosić, żebyśmy byli dumnie z rodzin, żebyśmy byli też dumni ze wszystkich polskich rodzin i żebyśmy byli dumni z Polski" - mówił premier do uczestników spotkania.

"Nasz bardzo płodny pisarz Józef Ignacy Kraszewski mawiał, że jest jedna miłość, która nawet odtrącona zawsze wybacza i zawsze przygarnia. To jest miłość macierzyńska. Ja myślę - zwracam się tu do ojców - że miłość taty jest też taka - bezwarunkowa, otwierająca serce, ramiona dla swoich dzieci" - mówił szef rządu.

Podziękował uczestnikom zjazdu za "budowę długofalowej polityki prorodzinnej". "Jeżeli wyborcy zaufają nam jesienią tego roku, to chcemy dalej rozwijać naszą politykę prorodzinną, bo to jest najlepsza polityka, która wzmacnia całe państwo polskie" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy