Reklama

Reklama

Premier: W tym tygodniu rekomendacje ws. przeglądu wojewodów

Premier Donald Tusk powiedział dziś, że w tym tygodniu minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski ma mu przedstawić rekomendacje ws. ewentualnych zmian na stanowiskach wojewodów. Dodał, że do zmian dojdzie być może w dwóch-trzech przypadkach.

Premier był pytany na konferencji prasowej, czy przewiduje zmiany personalne m.in. w związku z przeglądem wojewodów.

- Myślę, że w tym tygodniu minister (administracji i cyfryzacji Rafał) Trzaskowski przedstawi mi swoje rekomendacje i opinie, i być może w dwóch, trzech przypadkach dojdzie do zmiany. Takie wstępne wnioski mieliśmy, ale chcę poczekać i chyba w tym tygodniu ta sprawa znajdzie swój finał - powiedział premier.

Reklama

Szef rządu zapowiedział przegląd wojewodów na początku lutego.

- Umówiłem się z ministrem (administracji i cyfryzacji-PAP) Trzaskowskim na przegląd wojewodów, nie tylko w związku z ostatnią sytuacją na Lubelszczyźnie - w ten sposób Tusk odpowiedział na pytanie dziennikarza, czy wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc pozostanie na stanowisku.

Na początku lutego mieszkańcy Lubelszczyzny zostali odcięci od świata po tym, jak drogi zostały zasypane i zawiane przez śnieg. Padały zarzuty, że administracja nie poradziła sobie z kryzysową sytuacją.

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje