Reklama

Reklama

Premier: Tysiące Polaków czekają na taki gest

- W setkach sklepów w całym kraju są wolontariusze z takimi skrzyniami. To nie kosztuje właściwie dużo pieniędzy i w ogóle nie kosztuje wysiłku, bo każdy z nas w tych dniach będzie w sklepie, a tysiące naszych rodaków, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, czekają na taki gest i taką pomoc - powiedział premier wspierając akcję Banków Żywności.

Premier z małżonką odwiedzili dzisiaj jeden z sopockich sklepów, by przekazać potrzebującym produkty żywnościowe w ramach akcji "Świąteczna zbiórki żywności".

Reklama

- Serdecznie proszę was o taki drobny zakup, a te święta będą dla nas wszystkich łatwiejsze i przyjemniejsze - zwrócił się z apelem w krótkim filmiku opublikowanym w serwisie www.premier.gov.pl

W akcji Świątecznej Zbiórki Żywności bierze udział 3.300 sklepów spożywczych w 540 miejscowościach. Zaangażowało się w nią 50 tys. wolontariuszy. Można ich spotkać przy specjalnie oznakowanych koszach.

Po przekazaniu do magazynów Banków Żywności, produkty trafią do podopiecznych organizacji charytatywnych. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, bezdomni, chorzy, bezrobotni, a także rodziny wielodzietne i osoby samotne.

Akcja Banków Żywności trwa tylko do jutra. W zeszłym roku Banki Żywności w czasie akcji zebrały 760 ton produktów, które trafiły do ok. 350 000 osób.

Więcej o akcji można dowiedzieć się na stronie Banków Żywności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne