Reklama

Reklama

Premier spotka się z Anną Zalewską, Jarosławem Gowinem i Witoldem Bańką

​Premier Beata Szydło w ramach przeglądu resortów spotka się dzisiaj z minister edukacji narodowej Anną Zalewską, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem oraz ministrem sportu Witoldem Bańką. Jak po każdym z takich spotkań, premier będzie opowiadała razem z ministrami o efektach tych rozmów podczas konferencji prasowej.

Jednym z tematów spotkania premier Beaty Szydło z minister Anną Zalewską będzie prawdopodobnie reforma edukacji. Prace parlamentarne nad zmianami w systemie oświaty zakończyły się w grudniu ubiegłego roku. Minister edukacji podczas debaty nad reformą w Sejmie przekonywała m.in., że zmiany nie spowodują zwolnień nauczycieli.

Reklama

W styczniu ustawy oświatowe podpisał prezydent Andrzej Duda. Teraz samorządy przygotowują się nowe sieci szkół, a wydawcy rozpoczynają pracę nad podręcznikami.

Nowe zasady finansowania uczelni publicznych

Okazję do pochwalenia się swoimi osiągnięciami będzie miał również wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Od stycznia obowiązuje nowelizacja aktualnej ustawy o szkolnictwie wyższym, ale trwa już konkurs na projekt założeń do nowej ustawy.

Resort wprowadził też nowe zasady finansowania uczelni publicznych. W życie weszła tak zwana mała ustawa o innowacyjności, która daje ulgi producentom i przedsiębiorcom inwestującym w badania i rozwój.

- Do tej pory eksperci często mówili, że między światem nauki, a gospodarki rozciąga się coś w rodzaju doliny śmierci, budujemy tą ustawą pomost - mówił Jarosław Gowin w dzień podpisania ustawy przez prezydenta. W przygotowaniu jest też tak zwana duża ustawa o innowacyjności.

Dziś premier spotka się także z ministrem sportu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy