Reklama

Reklama

​Premier Morawiecki na Jasnej Górze. Przemówił do słuchaczy Radia Maryja

W każdej chwili wybieramy lepszą drogę, drogę ku silnej, pięknej i wielkiej Rzeczypospolitej - mówił w niedzielę na Jasnej Górze premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w mszy świętej w ramach XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

Premier w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim pielgrzymom za przybycie na Jasną Górę. "To jest miejsce niezwykłe, miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu, miejsce, gdzie przez wieki obrona polskości zrosła się z obroną chrześcijaństwa, obroną naszej kultury, naszej tradycji. Ta obrona nas ukształtowała. Owoców tej walki nie wolno nam dzisiaj porzucić" - oświadczył Morawiecki.

Reklama

"Jesteśmy dumni z tych naszych wielkich zmagań, one zawsze potwierdzały, że Polska i Polacy nie poddają się w walce o solidarność, o wolność, o wiarę i o chrześcijaństwo" - podkreślił premier. Podziękował wszystkim zebranym, że "mają odwagę walczyć o Polskę, stawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami, bo taki dzisiaj jest czas, że to wymaga odwagi".

Morawiecki stwierdził, że "rdzeniem naszej wiary jest piękne łączenie tradycji, osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg, bez deptania przeszłości, ołtarzy z poszukiwaniem nowości w tym trudnym, coraz bardziej skomplikowanym świecie".

"My także, w każdej chwili, w każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę, drogę ku silnej, pięknej, wielkiej Rzeczypospolitej. Ten wybór jest zawsze przed nami - nie możemy z niego zejść na manowce" - zaznaczył szef rządu.

"Polska musi być jednością"

Jak wskazał, jest też "droga pusta, ponura, droga donikąd". "Chcemy wszystkich tych, którzy są na takiej drodze, przyłączyć do nas. Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem" - oświadczył Morawiecki.

Premier mówił też, że każdego dnia przekonujemy się, "jak ciężko jest rozpoznawać ścieżki sprawiedliwe w dzisiejszym skomplikowanym świecie, jak ważne jest, żeby wiedzieć, w jaki sposób łączyć tę piękną, przepiękną, najpiękniejszą polską tradycję wiary, wartości, wolności i solidarności, z tym poszukiwaniem lepszych dróg ku przyszłości".

"Wierzę głęboko, że starając się o lepsze życie każdego człowieka tu na ziemi - zwłaszcza tu w Polsce - jesteśmy bliżej nieba. Jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej wielkiej Polsce. Niech ona będzie naszą latarnią i naszym zwycięstwem" - oświadczył Morawiecki.

Uroczystości na Jasnej Górze

Zebrani na Jasnej Górze, po wystąpieniu szefa rządu, skandowali: "Dziękujemy!".

W uroczystościach - oprócz premiera - udział wzięli też m.in.: marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, europoseł, wiceprezes PiS Joachim Brudziński oraz parlamentarzyści i przedstawiciele władz lokalnych.

Wcześniej premier złożył wieniec przed Epitafium Smoleńskim na Jasnej Górze.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę są słowa św. Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!". Radio Maryja to ogólnopolska katolicka rozgłośnia radiowa, założona 8 grudnia 1991 r. Należy do Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W ciągu minionych lat działalności przy Radiu Maryja powstały Telewizja Trwam, Nasz Dziennik, miesięcznik "W Naszej Rodzinie", a także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja "Lux Veritatis" i Fundacja "Nasza Przyszłość".

***

Zobacz też: Bp Dec: Polskę zalewa z Zachodu potop ideologiczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy