Reklama

Reklama

Premier: Miliardy złotych na służbę zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował przeznaczenie "bezprecedensowych środków na służbę zdrowia" w najbliższych latach. Szef rządu mówił w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach o finansowaniu na poziomie 6 proc. PKB. - To miliardy złotych - podkreślił.

Szef rządu podkreślał, że Górnośląskie Centrum Medyczne jest jednym z wiodących w kraju ośrodków medycznych, który zasługuje na inwestycje.

Wskazał, że w ramach Polskiego Ładu "przeznaczamy bezprecedensowe środki na służbę zdrowia". Podkreślił, że w najbliższych latach będzie to 6 proc. PKB. Przypomniał jednocześnie, że kilka lat temu było to 4,4-4,5 proc. PKB.

- A więc znacząco więcej również w proporcji do PKB, nie tylko w wartościach bezwzględnych - mówił.

Jak podkreślił, są to miliardy złotych, które z punktu widzenia pacjentów, Polaków "dopiero wtedy są istotne, kiedy odczuwalne są poprzez zmniejszenie kolejek do specjalistów, poprzez bardzo dobry, najwyższej klasy sprzęt medyczny".

Reklama

- Ale także poprzez nowe inwestycje w całą infrastrukturę szpitalną - zaznaczył. Dodał, że właśnie o tej kwestii rozmawiano z kierownictwem Górnośląskiego Centrum Medycznego.

- Uzgodniliśmy kroki inwestycyjne, które zbudują jeszcze większe kompetencje, jeszcze większą kompleksowość, a zarazem będą służyły pacjentom, Polakom, na pewno z całego Górnego Śląska - mówił.

Morawiecki: Nie chcemy likwidować szpitali tylko je rozwijać

Premier Morawiecki powiedział, że cieszy się, że mógł zapoznać się z planami modernizacji Górnośląskiego Centrum Medycznego.

- To jest nasz plan, nie likwidować szpitali, tylko w nie inwestować, rozwijać je, budować coraz to większe zespoły medyczne, pielęgniarki, lekarzy - przekonywał.

Według premiera "to kompleksowy program poprawy służby zdrowia".

- A nasze dotychczasowe osiągnięcia, więżące się z cyfryzacją służby zdrowia, e-recepty, elektroniczne zwolnienia, elektroniczne skierowania, internetowe konto pacjenta i wiele innych pokazują, że idzie za nami wiarygodność, to co obiecujemy, dotrzymujemy - mówił szef rządu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje