Reklama

Reklama

Premier Kopacz rozmawiała z prezydentem USA

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, telefoniczna rozmowa szefowej rządu i prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy dotyczyła spraw międzynarodowych oraz zapowiedzianej na wtorek publikacji raportu Senatu USA na temat więzień CIA.

Jak poinformowało CIR w komunikacie, prezydent Barack Obama w rozmowie z premier Ewą Kopacz potwierdził zobowiązania ze szczytu NATO w Newport. Zapewnił również, że Stany Zjednoczone zagwarantują stałą obecność sił amerykańskich na terenie Polski tak długo, jak będzie to konieczne.

Reklama

Podczas rozmowy poruszono temat sytuacji na Ukrainie. Prezydent Obama wskazał na konieczność dalszych konsultacji z Polską, która pełni w tym zakresie wiodącą rolę w UE.

Według CIR, prezydent Obama podziękował za to, że Polska nadal jest gotowa podtrzymać swoje zaangażowanie w Afganistanie. Premier Ewa Kopacz wyraziła poparcie dla koalicji przeciw Państwu Islamskiemu i zapewniła, że nasz kraj jest gotowy do kontynuacji udzielania pomocy humanitarnej, a także dopuszcza możliwość innych form wsparcia władz irackich.

Jak podało CIR, prezydent Obama poinformował premier Kopacz, że we wtorek zostanie opublikowany raport Senatu USA dotyczący więzień CIA. Obie strony wyraziły nadzieję, że publikacja tego raportu nie wpłynie negatywnie na relacje Polska-USA.

Dowiedz się więcej na temat: premier Ewa Kopacz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje