Reklama

Reklama

Pożar szpitala w Szczecinie. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do dwóch

Początkowo mówiono o jednej ofierze śmiertelnej pożaru, jaki wybuchł w poniedziałek nad ranem w szpitalu przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Zmarł jednak drugi pacjent - informuje Polsat News. Według nieoficjalnych informacji przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez palącego pacjenta.

Pożar wybuchł przed godz. 6 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, w budynku Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych.

Reklama

- Jeszcze przed przyjazdem straży personel szpitala ewakuował z budynku 21 osób - informował Tomasz Kubiak z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Ze względu na silne zadymienie sali, w której wybuchł pożar, lekarze i personel nie byli w stanie sami ewakuować dwóch mężczyzn.

- Początkowo informowano, że na miejscu zmarł 60-letni pacjent. Z kolei drugi mężczyzna z sali, ewakuowany przez strażaków, potrzebował opieki kardiologicznej. Niestety, jego życia nie udało się uratować - przekazała reporterka Polsat News Anna Nosalska.

Przyczyną był papieros

- Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej do pożaru doszło w wyniku zaprószenia ognia przez palącego papierosa pacjenta, którego zgon stwierdzono na miejscu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Bogna Bartkiewicz.

Izba przyjęć nieczynna do odwołania

Okoliczności i przyczyny pożaru bada policja i prokuratura. Odcinek budynku, na którym wystąpił pożar jest wyłączony z użytku - poinformowała rzeczniczka. Do odwołania nieczynna jest izba przyjęć kliniki oraz poradnia nefrologiczna. Pacjenci, którzy w tym czasie zgłosili się już na umówione wizyty, zostali przyjęci, pozostałe wizyty są odwoływane.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy