Reklama

Reklama

Posłowie Lewicy pomylili się przy głosowaniu. "Składamy oświadczenie"

Kilkunastu posłów Lewicy zagłosowało przeciw wnioskowi o odrzucenie informacji ministra sprawiedliwości. Teraz wydali oświadczenie, w którym przekonują, że stało się tak przez pomyłkę.

Sejm opowiedział się w czwartek przeciw odrzuceniu informacji prokuratury ws. postępowań związanych z obecnym szefem Orlenu Danielem Obajtkiem. Sejm wysłuchał tej informacji przedstawionej przez prokuratora krajowego na poprzednim posiedzeniu. O jej odrzucenie wnioskowała opozycja.

Za odrzuceniem głosowało 21 posłów Lewicy, 17 było przeciw odrzuceniu, a 9 parlamentarzystów nie głosowało.

O pomyłce poinformował na Twitterze rzecznik klubu Marek Kacprzak publikując stosowne oświadczenie Lewicy. "W wyniku pomyłki, kilkunastu posłów Lewicy zagłosowało przeciw wnioskowi o odrzucenie informacji Ministra Sprawiedliwości" - napisano w opublikowanym dokumencie.

Reklama

"Informujemy, że składamy do Marszałek Sejmu oświadczenie o pomyłce w głosowaniu. Jest dla nas oczywiste, że powyższa informacja Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry jest niewystarczająca i kompromituje samego ministra" - podkreślają w piśmie parlamentarzyści.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne