Reklama

Reklama

Poseł PiS o Wałęsie: "Współczesny dyktator", "żałosny"

"Współczesny dyktator Wałęsa wręczał wczoraj nagrodę współczesnemu opozycjoniście" - napisał w niedzielę na Tweeterze poseł PiS Andrzej Jaworski, członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W ten sposób skomentował wręczenie Nagrody Lecha Wałęsy białoruskiemu opozycjoniście Alesiowi Bialackiemu.

W odpowiedzi dla innego użytkownika serwisu Jaworski tłumaczył, że Lech Wałęsa "nigdy nie był tak naprawdę opozycjonistą". "Wczoraj kolejny raz wyszło jak żałosny jest Wałęsa" - napisał w jednym z wcześniejszych niedzielnych wpisów.

Według wczorajszych tweetów posła PiS "bardziej żałosny niż śmieszny" jest też poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Kurski (komentarz do jego udziału w programie TVN). Lider SP Zbigniew Ziobro i Kurski są według niego "niepoważni", a ich ugrupowanie "nie miało nic wspólnego" z organizacją marszu "Obudź się Polsko!".

- Poseł Jaworski wielokrotnie już obrażał najważniejsze osoby w państwie. Wymyślił sobie, że w ten sposób zaistnieje. Według mnie dyskwalifikuje go to jako rozmówcę. Jak ktoś coś takiego wypowiada, to sam wystawia sobie świadectwo - powiedział INTERIA.PL Zdzisław Wójcik z Instytutu Lecha Wałęsy.

Reklama

W sobotę Lech Wałęsa, były prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, zapytany przez dziennikarzy powiedział, że marsz "Obudź się Polsko!" ma charakter antydemokratyczny", bo "nie uwzględnia tego, że większość jest w innym miejscu, większość popiera premiera".

Dowiedz się więcej na temat: 'Wałęsa' | posłowie PiS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje