Reklama

Reklama

Poseł Marcin Horała zostanie ministrem?

Wszystko wskazuje na to, że zadania Ministerstwa Energii zostaną przeniesione do innych resortów, być może nastąpią zmiany w kwestii Ministerstwa Cyfryzacji - ocenił wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda. Zastrzegł zarazem, że wszystko rozstrzygnie Komitet Polityczny PiS.

Według niego, funkcję w rządzie - ministra lub wiceministra - otrzyma poseł PiS Marcin Horała.

Reklama

Buda pytany w Polskim Radiu 24, czy któreś z ministerstw zostanie zlikwidowane odpowiedział, że "wszystko wskazuje na to, że Ministerstwo Energii zostanie podzielone, to nie znaczy, że zlikwidowane". Według niego, zadania resortu energii "zostaną przeniesione do innych ministerstw", w związku z czym "nazwa może zniknąć". Zastrzegł, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

"To wszystko ważyło się do ostatniej chwili. (...) dzisiaj będzie rozstrzygnięte na komitecie" - powiedział Buda. Komitet Polityczny PiS zbiera się w piątek po południu.

Buda nie wykluczył, że zmiany dotkną również Ministerstwa Cyfryzacji. Nie podał jednak szczegółów. Podobnie odniósł się do pytania o powołanie nowego resortu skarbu.

"Dopiero po zatwierdzeniu przez Komitet Polityczny będziemy mogli powiedzieć, jak rzeczywiście jest" - zaznaczył Buda. "Plany były bardzo różne (...) ostatecznie jak będzie okaże się na Komitecie Politycznym po przedstawieniu propozycji przez pana premiera" - powiedział wiceszef resortu inwestycji.

Buda wyraził przekonanie, że do nowego rząd wejdzie poseł Horała - w kończącej się kadencji Sejmu m.in. szef komisji śledczej ds VAT. "Myślę, że zostanie ministrem. Pytanie, czy konstytucyjnym czy wiceministrem" - powiedział. Dopytywany, w którym resorcie może znaleźć się Horała, wskazał na na resort infrastruktury. "On dość dobrze się porusza w tematach infrastruktury i myślę, że w tych rejonach powinien zakotwiczyć w rządzie" - ocenił.

W minionym tygodniu odbyło się kierownictwo Zjednoczonej Prawicy, w której skład poza Prawem i Sprawiedliwością wchodzą Solidarna Polska i Porozumienie. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował wówczas, że podczas spotkania ustalono strukturę przyszłego rządu oraz potwierdzono rekomendację Mateusza Morawieckiego, jako kandydata na premiera.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje