Reklama

Reklama

Poruszenie w PiS. Nasila się presja na Mariana Banasia

W PiS nasila się presja na szefa NIK Mariana Banasia. "Prezes NIK milczy i milczy, pogrąża siebie i przy okazji nas. Panie Banaś, pobudka, czas wstać, ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie" - oświadczyła na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek. Z kolei wicemarszałek Senatu z ramienia PiS Stanisław Karczewski przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM: "Znalazłem więcej niż rysę na wizerunku Banasia".

W czwartek po południu w siedzibie PiS doszło do spotkania kierownictwa partii z prezesem NIK. "Podczas spotkania z Marianem Banasiem prezes PiS Jarosław Kaczyński i wiceprezes Mariusz Kamiński wyrazili oczekiwanie, aby szef NIK Marian Banaś podał się do dymisji" - przekazała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Mazurek: On pogrąża siebie i nas

Reklama

W piątek w mediach społecznościowych do sprawy odniosła się również była rzeczniczka PiS, a obecnie europosłanka tej partii - Beata Mazurek.

"Prezes Banaś milczy i milczy... pogrąża siebie i przy okazji nas. Po co? Komu to służy? Panie Banaś pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?" - napisała Mazurek na Twitterze.

Karczewski: Znalazłem więcej niż rysę

Głos w sprawie szefa NIK zabrał dziś również Stanisław Karczewski. 

"Znalazłem więcej niż rysę na wizerunku Mariana Banasia. Patrząc w życiorys - bo znam osobiście pana Mariana Banasia, człowiek niezwykle zasłużony, bardzo aktywny, bardzo pracowity - nie znałem wszystkich okoliczności, znałem tylko te dobre strony" - przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM wicemarszałek Senatu z ramienia PiS. 

Dopytywany, czy zna jakiś sposób, dzięki któremu Marian Banaś przestałby pełnić funkcję prezesa NIK, odpowiedział: "Na razie będziemy czekali. Ja liczę, że ta decyzja będzie honorowa".

Terlecki: Może się okazać, że Banaś szkodzi PiS

Sprawę Banasia skomentował też szef klubu PiS Ryszard Terlecki. 

"Jeżeli raport CBA rzeczywiście zawiera poważne wątpliwości, to może się okazać, że prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś szkodzi PiS" - powiedział Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

Oświadczenia majątkowe Banasia

We wrześniu TVN w programie "Superwizjer" podał, że Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, gdzie mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny, i że wynajem kamienicy o powierzchni 400 mkw. i dwóch mniejszych, miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu. 

Według "Superwizjera", Banaś zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie; mowa była także o powiązaniach ze stręczycielami. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama