Reklama

Reklama

Polska Stacja Antarktyczna poszukuje pracowników

Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłosił nabór na uczestników 45. Wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Jednostka badawcza znajduje się ponad 14 tys. km od Polski.

Do Polskiej Stacji Antarktycznej poszukiwane są osoby na następujące stanowiska: mechanik pojazdów samochodowych, energetyk/elektryk, elektronik, informatyk, ratownik medyczny/pielęgniarz, dwóch obserwatorów ekologicznych, obserwator ds. monitoringu morskiego, obserwator ds. monitoringu hydrologicznego, operator bezzałogowych statków powietrznych, zodiak driver, kucharz, pomoc kuchenna/administrator części hotelowej.

Rekrutacja odbywa się także na stanowisko kierownika wyprawy.

Termin składania aplikacji upływa 8 marca 2020 roku. Szczegóły na stronie Polskiej Stacji Arktycznej

Reklama

Ponad 14 tys. km od Polski

Załoga Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego dzieli się na dwie grupy: zimującą i letnią. Zimowa pracuje w stacji przez okres całego roku (od października do listopada kolejnego roku) i składa się z 8 osób. Z kolei grupa letnia pracuje w stacji od listopada do końca marca.

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego pracuje przez cały rok i jest zarządzana przez Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Stacja znajduje się na półkuli południowej w archipelagu Szetlandów Południowych, na wyspie Króla Jerzego, u wybrzeża Zatoki Admiralicji.


Wyspa zaliczana jest do klimatycznej strefy morskiej Antarktyki. Stację dzieli od Polski ponad 14 tys. km.

Na stacji były i są prowadzone badania w dziedzinie oceanografii, geologii, geomorfologii, glacjologii, meteorologii, sejsmologii i przede wszystkim biologii i ekologii oraz nieprzerwanie prowadzone są monitoringi: ekologiczny, glacjologiczny, hydrologiczny, meteorologiczny i morski.

Od ponad 40 lat stacja zapewnia wsparcie techniczne i logistyczne dla polskich i międzynarodowych grup naukowych prowadzących badania w Antarktyce.

Obejmuje 14 budynków położonych między Zatokami Arctowskiego i Półksiężycową a Klifem Wydrzyków oraz dwóch baz terenowych "Lions Rump" i "Demay".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje