Reklama

Reklama

"Polska na nowo". Konfederacja zapowiada m.in. zmiany w podatkach

- Nasz program dotyczyć będzie wizji Polski po lockdownie; to będzie wyjście z kryzysu, jaki nam zgotował rząd, wprowadzając lockdown - podkreślił szef koła Konfederacji Jakub Kulesza. Podczas konwencji programowej liderzy ugrupowania przedstawią program "Polska na nowo", którego postulaty podzielone są na 5 filarów: kwestie podatków, cen, opieki zdrowotnej, edukacji i państwa prawa.

Konwencja programowa Konfederacji z udziałem jej liderów: Krzysztofa Bosaka, Jakuba Kuleszy, Roberta Winnickiego, Grzegorza Brauna, Janusza Korwin-Mikkego rozpoczęła się o godz. 12 w warszawskim parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego. Politycy zaprezentują poszczególne części programu pod nazwą "Polska na nowo".

Jednym z rozwiązań proponowanych przez Konfederację, dotyczących podatków i ekonomii, "będzie postulat dotyczący likwidacji 15 podatków". Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk zapowiedział, że Konfederacja zaproponuje przeprowadzenie tego za pomocą jednej ustawy, a wśród zlikwidowanych podatków ma się znaleźć m.in podatek cukrowy oraz podatek od umów cywilnoprawnych.

Reklama

Wakacje z Konfederacją

Na konwencji ma również zostać zainaugurowana seria organizowanych przez Konfederację imprez, które odbędą się w popularnych turystycznych miejscowościach na terenie całego kraju pod hasłem "Wakacje z Konfederacją". Trasa potrwa do 7 sierpnia i obejmie ponad 30 miejscowości.

"Polska na nowo" to, jak podkreślają politycy Konfederacji, kompleksowa wizja Polski "po lockdownie". - To po pierwsza wizja Polski pocovidowej, tego co należy naprawić, co w ciągu ostatniego roku uległo olbrzymiej zapaści - powiedział rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk. Podkreślił również, że będzie to odpowiedź na rządowy program "Polski Ład".

Więcej na ten temat przeczytasz na polsatnews.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama