Reklama

Reklama

Polsatnews.pl: Rzeszów z komisarzem. Premier Mateusz Morawiecki podpisał nominację

Na p.o. prezydenta Rzeszowa premier Mateusz Morawiecki powołał Marka Bajdaka - wynika z ustaleń polsatnews.pl. Nominację dziś po południu ma wręczyć wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, która zarekomendowała go na to stanowisko.

Ustalenia polsatnews.pl potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. 

Reklama

Marek Bajdak będzie pełnił obowiązki prezydenta Rzeszowa do czasu wyborów. Muszą się one odbyć, ponieważ z funkcji zrezygnował wieloletni włodarz miasta Tadeusz Ferenc

Jako kandydata na swojego następcę ustępujący Ferenc zaproponował polityka Solidarnej Polski i wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Swojego kandydata ma wystawić także PiS oraz Porozumienie. KO nie wskazała jeszcze kandydata, ale wiadomo, że o urząd chciałby powalczyć poseł KO Paweł Kowal. Kandydatem PSL jest Edward Słupek.

Kim jest Marek Bajdak?

Marek Bajdak w ostatnich latach był dyrektorem wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Ma 58 lat. Wiadomo, że nie wystartuje w wyborach. 

Rezygnacja po 18 latach

Tadeusz Ferenc był prezydentem Rzeszowa przez ponad 18 lat. 

- Był to wspaniały czas, a to, jak zmieniło się miasto, to państwa zasługa. Bez tego niewiele by się udało osiągnąć. Powtarzałem, i nadal będę to czynił, że Rzeszów jest bogaty w mądrość jego mieszkańców. Przyszedł moment, że podjąłem decyzję o rezygnacji - mówił 10 lutego, w dniu swoich 81. urodzin.

- Coś się zaczyna i coś się kończy. Kiedyś trzeba było podjąć decyzję - tłumaczył.

Czytaj więcej na polsatnews.pl.

Zobacz również: Kto zastąpi Tadeusza Ferenca? Padają pierwsze nazwiska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama