Reklama

Reklama

Polityk PSL o stowarzyszeniu NowoczesnaPL

Polityk PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że na polskiej scenie politycznej nie ma zbyt dużej przestrzeni dla tak skrajnie liberalnego projektu, jakim jest NowoczesnaPL. Wybory pokażą jakie jest rzeczywiste poparcie dla takich propozycji - powiedział minister pracy.

Kosiniak-Kamysz dodał, że na pewno nie będzie to najbliższa sercu ludowców formacja, bo PSL opiera swój program o społeczną gospodarkę rynkową z podkreśleniem słowa "społeczna". 

Reklama

- Pewnie będziemy oddaleni od siebie na scenie politycznej, ale do tej inicjatywy, jak do każdej podchodzimy z szacunkiem - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wczoraj na warszawskim Torwarze odbył się kongres założycielski stowarzyszenia NowoczesnaPL. Proponuje ono rezygnację z finansowania partii politycznych z budżetu państwa, wprowadzenie głosowania przez Internet. Opowiada się też za zakazem pełnienia mandatu poselskiego dłużej niż dwie kadencje z rzędu.

Na polu ekonomiczno-społecznym stowarzyszenie chce wolności gospodarczej oraz zmianę systemu pomocy społecznej "z takiego, który rozdaje becikowe, na taki, który pomaga wyciągnąć ludzi z biedy". 

Lider Stowarzyszenia Ryszard Petru zapowiedział utworzenie komitetu wyborczego, który wystawi kandydatów w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama